II Pajęczański Bieg Niepodległości przyciągnął ponad 200 uczestników [ZDJĘCIA]

Zbyszek Rybczyński
Prawie 150 zawodników pokonało główną trasę II Pajęczańskiego Biegu Niepodległości. Na krótszym dystansie ścigały się dzieci i młodzież. Łącznie dzień 11 listopada uczciło na sportowo ponad 200 osób

Radosław Berencz został triumfatorem drugiej edycji Pajęczańskiego Biegu Niepodległości. Zawodnik z Kleszczowa pokonał po pasjonującej walce zeszłorocznego zwycięzcę Szymona Kotylę z Kiełczygłowa. Wśród kobiet najszybciej finiszowała Agnieszka Kuzyk. Trasa o długości 5,5 km wiodła przez pajęczańskie osiedla. Start i meta były zlokalizowane na stadionie miejskim.

Ale w tym biegu, w którym wzięło udział prawie 150 osób, ważny był nie tylko aspekt sportowy. By uczcić patriotyczne święto, na początku zawodów Pajęczańska Orkiestra Dęta odegrała hymn państwowy, a wielu zawodników ruszyło w trasę w biało-czerwonych koszulkach.

Wcześniej na stadionie ścigali się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Ku zadowoleniu organizatorów, frekwencja w zawodach dla najmłodszych znacząco wzrosła w porównaniu do ubiegłego roku. Wystartowało ponad 80 zawodników. Jak zwykle była wspaniała atmosfera i gorący doping.

Dzięki licznym sponsorom udało się przygotować atrakcyjne nagrody i bogate pakiety startowe. Warto dodać, że wśród wszystkich zawodników rozlosowano dodatkowe nagrody, m.in. aparat fotograficzny i tablet. Podobnie jak w zeszłym roku sporą popularnością cieszył się aromatyczny żurek. Co najbardziej cieszy organizatorów – większość zawodników bardzo pozytywnie oceniła imprezę i chętnie wrócą do Pajęczna za rok.