18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Matura 2013 z matematyki w szkołach powiatu tarnogórskiego [ZDJĘCIA+FILM]

Krzysztof Szendzielorz
Matura z matematyki w zespole Szkoł-Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach
Matura z matematyki w zespole Szkoł-Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach Krzysztof Szendzielorz
Drugi dzień matur 2013 jest tradycyjnie poświęcony matematyce. 8 maja o godz. 9 rozwiązywanie zadań rozpoczęli także uczniowie ze szkół powiatu tarnogórskiego. O maturze z matematyki opowiada nam także Jarosław Wesołek, nauczyciel z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych.

7 maja przed maturą z języka polskiego odwiedziliśmy kilka tarnogórskich szkół, aby zobaczyć, jak rozpoczynają się matury 2013 (zobacz TUTAJ). Przed maturą 2013 z matematyki z kolei odwiedziliśmy Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. Maturę z matematyki zdaje tutaj blisko 100 uczniów. Na aulę byli wpuszczani według numerów PESEL na dowodzie osobistym. Każdy uczeń mógł wnieść na salę egzaminacyjną długopisy, cyrkiel, linijkę i prosty kalkulator. Kto takiego nie miał, otrzymywał szkolny sprzęt.

- Jestem humanistką, więc bardziej obawiam się matury z matematyki. Chociaż matura z języka polskiego była na średnim poziomie trudności. Trzeba się było wczytać w treść, żeby nie popełnić prostych błędów – mówi Żaneta Krawczyk z klasy IIIb Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych.

Nauczyciel matematyki Jarosław Wesołek mówi, że do matury trzeba się solidnie przygotować przez wszystkie lata nauki, by cokolwiek napisać. Najtrudniej uczniowie mieli w 2010 roku, kiedy weszły nowe arkusze egzaminacyjne. – Teraz tych arkuszy z poprzednich lat jest więcej, więc mniej więcej wiadomo, czego się spodziewać na maturze – komentuje Jarosław Wesołek.

Tuż obok Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących jest I Liceum Ogólnokształcące im. S. Sempołowskiej. Przed maturą spotkaliśmy także maturzystów z tej szkoły - Annę Wallach i Michała Moja z klasy IIIc. – Jesteśmy z klasy humanistycznej, więc polskiego się nie obawialiśmy – mówi Ania z popularnej „Sempy”. – Ja jednak na maturze z matematyki liczę na co najmniej 80 procent punktów – mówił nam Michał Moj.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tarnowskiegory.naszemiasto.pl Nasze Miasto