Karol Kozuń mistrzem świata!

Dariusz Piekarczyk
Karol Kozuń mistrzem świata
Karol Kozuń mistrzem świata Fot. Archium Karola Kozunia
Wielki sukces sieradzkiego sportu na, rozgrywanych we francuskim Lyonie, mistrzostwach świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce. Karol Kozuń mistrzem świata!

Sieradzanin wygrał konkurs pchnięcia kulą dla zawodników na wózkach inwalidzkich. Na drugim miejscu znalazł się Austriak Georg Tischler, a na trzecim Amerykanin Scott Winkler.

Drugie mistrzostwo świata Karola Kozunia

To drugi w karierze Karola Kozunia złoty medal mistrzostw świata. Po raz pierwszy mistrzem świata w pchnięciu kulą został w roku 2011. Zawody rozgrywano wtedy w Nowej Zelandii.

Karol Kozuń wicemistrzem paraolimpijskim

Sieradzanin jest także wicemistrzem paraolimpiady. W roku 2012 zdobył srebrny medal w Londynie.
Karol Kozuń jest zawodnikiem Integracyjnego Klubu Sportowego Start Zduńska Wola. Jego trenerem Wojciech Kikowski, który jest jednocześnie członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych.