Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Karol Młynarczyk, lekarz z Pajęczna nowym wojewodą łódzkim. Zastąpił Tobiasza Bocheńskiego

Marcin Stadnicki, wsp. Z. Rybczyński
Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko wojewody łódzkiego Karola Młynarczyka.
Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko wojewody łódzkiego Karola Młynarczyka. Krystian Maj/KPRM
Karol Młynarczyk został we wtorek 18 kwietnia powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko wojewody łódzkiego. Dotychczasowy wicewojewoda zastępuje Tobiasza Bocheńskiego, który tego samego dnia został powołany na wojewodę mazowieckiego.

Spis treści

Premier Mateusz Morawiecki we wtorek 18 kwietnia powołał nowych wojewodów. Dotychczasowy wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński otrzymał powołanie na stanowisko wojewody mazowieckiego zastępując Konstantego Radziwiłła , który został ambasadorem Polski na Litwie. Bocheńskiego z kolei, zgodnie z naszymi przewidywaniami zastąpił dotychczasowy wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

Kim jest nowy wojewoda Karol Młynarczyk?

Urodzony 9 września 1959 roku w Radomsku Młynarczyk z wykształcenia jest lekarzem. Ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach i przez 30 lat kariery zawodowej pracował w szpitalu w Pajęcznie ora w ośrodku zdrowia w Strzelcach Wielkich w powiecie pajęczańskim. Przez krótki czas był też dyrektorem pajęczańskiego szpitala. Był także przewodniczącym komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy SP ZOZ w Pajęcznie. Zawód lekarza to dla Młynarczyka nie tylko pasja, ale i misja. Dlatego też, gdy szanowany pajęczański medyk został wicewojewodą wystąpił do ówczesnego wojewody Zbigniewa Rau o zgodę a pełnienie w szpitalu w Pajęcznie jednego dyżuru miesięcznie i taką zgodę otrzymał. Młynarczyk twierdzi, że jego doświadczenie zawodowe pomaga w byciu urzędnikiem.
-Dobry lekarz powinien być sumienny, dokładny, odpowiedzialny, wrażliwy, dobrze rozumiejący i stosujący prawo. Te same cechy potrzebne są urzędnikowi – twierdzi obecny wojewoda.

Karol Młynarczyk wicewojewodą łódzkim został w grudniu 2015 roku, kiedy na wniosek Zbigniewa Rau został powołany przez premier Beatę Szydło. Funkcję sprawował aż do teraz.

Młynarczyk ma też duże doświadczenie samorządowe. Od 1999 roku, aż do objęcia stanowiska wicewojewody był radnym Rady Powiatu Pajęczańskiego, w której był między innymi wiceprzewodniczącym oraz członkiem zarządu powiatu. Od ponad 20 lat jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W szeregi tej partii wstąpił w 2002 roku. Był między innymi szefem klubu PiS w radzie powiatu w Pajęcznie i członkiem zarządu partii w okręgu sieradzkim.

Kolejny człowiek z pajęczańskiego na ważnym stanowisku

Młynarczyk nie jest jedyną osobą z powiatu pajęczańskiego, która w ostatnim czasie otrzymała wysokie stanowisko. Także z tego powiatu pochodzi Marcin Przydacz, który w styczniu został szefem Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. Przydacz wcześniej, od 2019 roku był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Powiat pajęczański ma też swoją posłankę. Beata Mateusiak - Pielucha z Posmykowizny pod Działoszynem w Sejmie zasiada już drugą kadencję. Posłanka od 2001 roku związana jest z Prawem i Sprawiedliwością.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pajeczno.naszemiasto.pl Nasze Miasto